Almost Human

O seriálu

V roce 2048 se věda a technologie nekontrolovatelně rozvíjí. Ulice a školy zaplavily neznámé drogy a zbraně. Kontraband ovládají a distribuují násilné a anonymní zločinecké organizace. A kriminalita vzrostla o neuvěřitelných 400%. Policie, která nemá dostatek lidí, přišla s novou strategií: Každého policistu doprovází vylepšený typ bojového androida…

Je rok 2048 a policista John Kennex, který přežil jeden z nejkatastrofičtějších útoků vytvořených proti policejnímu oddělení, se probouzí z kómatu trvajícího sedmnáct měsíců a nedokáže si vzpomenout na některé věci – kromě toho, že jeho partner při útoku zemřel, jeho přítelkyně Anna Moore ho následně opustila a on přišel o jednu nohu, kterou mu nahradili dokonalou syntetickou protézou. Trpící depresemi, mentální atrofií, obsedantně kompulzivní poruchou, posttraumatickou stresovou poruchou a duševním odmítnutím své syntetické části těla se vrací John do práce na příkaz jeho dlouhodobého spojence kapitána Sandry Maldonado. Ovšem podle nového nařízení, každý policista musí mít za svého partnera robota, a tak je navzdory jeho vášnivému odporu k androidům spárován s MX-43 připraveným vyrazit do akce. John ale náhle ukončí jejich partnerství potom, co se o něm robot dozví pár usvědčujících informací. Proto technik Rudy Lom představuje Johnovi Doriana, vyřazeného androida s nečekanými ohlasy svých emocí. Ačkoliv tyto ohlasy byly považovány za vadné, právě ony Johna a Doriana skamarádí. Konec koncům nyní je John částečně mašina a Dorian zas částečně člověk a jejich vzájemné chápání se je nejen doplňuje, ale také spojuje. Jakmile John přijme pracovat s jeho novým partnerem, musí se také naučit vycházet se svými kolegy včetně horlivého detektiva Valerie Stahl a nedůvěřivého detektiva Richarda Paula, který ho rozhodně nevítá zpátky v náruči. Kromě toho čeká dvojici každý týden nový případ a boj proti zvyšující se kriminalitě.

Od držitele ceny Emmy – výkonného producenta J. J. Abramse (Hranice nemožného, Ztraceni, Star Trek) a tvůrce J. H. Wymana (Hranice nemožného) přichází zbrusu nový sci-fi seriál Almost Human.

Odkazy

Databáze:
IMDb.comTV.comSerialZone.czČSFD.cz

Wikipedia:
anglická

Oficiální stránky:
FOX.com

Fan stránky:
SpoilerTV.comTheFutonCritic.comWikia.com

Oficiální sociální sítě:
FacebookTwitterGoogle+Tumblr